KONTAKT:
Pražská 167, 280 02 Kolín 1
(vchod z pasáže vedle UniCredit Bank)

E-mail: pension@inspiracekolin.cz
tel: +420 608 029 852, 321 712 058
GPS mapa »

Ubytování Kolín / Penzion Kolín

Penzion Inspirace je umístěn v domě, který byl postaven v roce 2008.

Nabízí příjemné ubytování v Kolíně v samém historickém jádru královského města.

Doufáme, že pokud si mezi penziony v Kolíně vyberete právě ten náš, budete spokojeni a rádi se k nám budete vracet.

Okolí penzionu - zajímavosti, historie

Město Kolín bylo založeno v polovině 13. století. Brány a hradby, kterými bylo město obehnáno, se nedochovaly. Karlovo náměstí s novorenesanční radnicí, morovým sloupem, neobarokní kašnou a ucelenou zástavbou měšťanských domů je 50 metrů od penzionu.
V nižší části radnice se v roce 1796 narodil zakladatel moderní pantomimy Jean-Baptiste Gaspard Deburau. Morový sloup pochází z roku 1682, sochy světců byly přistavěny v roce 1764.

Nedaleko penzionu v ulici Na Hradbách bývalo židovské ghetto.

Jeho součástí je židovská synagoga ze 17. století, nacházející se na dvoře kdysi židovské školy. Nyní zde najdete informační centrum, jehož pracovníci Vám umožní přístup do synagogy. K památkám židovské komunity patří také starý a nový židovský hřbitov.

Dominantou města je chrám sv. Bartoloměje z druhé poloviny 13. století. Na jeho přestavbě se koncem 14. století podílel stavitel Karla IV. Petr Parléř. V areálu chrámu je také kostnice z roku 1733 a budova farní školy, o níž je písemná zmínka již z roku 1343. Přímo naproti vstupu do chrámu se nachází Dvořákovo muzeum pravěku.

Volný čas v Kolíně můžete strávit například návštěvou Aquaparku Vodní svět, kina, divadla či procházkou po Kmochově ostrově.